UKS Dębno ze ZŁOTĄ odznaką PZPN! ⭐

UKS Dębno ⭐ znalazł się w gronie najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce. Szkolenie prowadzone w grupach młodzieżowych zostało docenione przez Polski Związek Piłki Nożnej, który zdecydował o przyznaniu Złotego Certyfikatu. – Dla nas to prestiż i potwierdzenie jakości naszej pracy. Jest to dowód na to, że praca jaką rozpoczęliśmy 4 lata temu, idzie w odpowiednim kierunku – mówi Prezes Stowarzyszenia, Tomasz Pluciński.

 

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja codziennej pracy. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. – Od początku, gdy program został wprowadzony, wiedzieliśmy, że chcemy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej podążać w jednym kierunku, jeśli chodzi o podejście do szkolenia dzieci – mówi prezes Pluciński.

Ocenie przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej podlegały najdrobniejsze elementy procesu szkolenia. Pod lupą znalazły się m.in. infrastruktura treningowa, liczba i kwalifikacje trenerów, dostęp do sprzętu sportowego oraz funkcjonowanie modelu szkolenia, zgodnego z założeniami programu szkolenia Akademii Młodych Orłów i Narodowego Modelu Gry. – Pierwszy etap dotyczył weryfikacji od strony formalnej. Ale najważniejszą kwestią jest to, co dzieje się na boisku. Tego nie da się zweryfikować z poziomu systemu informatycznego – to trzeba zobaczyć na własne oczy. 

 

 

 

Złoty certyfikat dla UKS Dębno to nie jedyne potwierdzenie jakości szkolenia w województwie. Kryteria postawione przez Polski Związek Piłki Nożnej spełniły w naszym województwie trzy kluby, które otrzymały wyróżnienia:

  • Akademia Pogoń Szczecin ⭐
  • KKPN Bałtyk Koszalin ⭐
  • UKS Dębno ⭐

– Niezmiernie cieszymy się z tego wyróżnienia. Czujemy się mocno wyróżnieni, będziemy się tym chwalić. Myślę, że fakt wyróżnienia ZŁOTĄ gwiazdką przyciągnie jeszcze więcej dzieci, nie tylko z naszego miasta. Mam nadzieję, że dzieci z okolicznych miejscowości zaczną do nas dołączać. Dzięki gwiazdce chcemy dotrzeć do świadomości społeczeństwa  jako klub spełniający wysokie standardy. To powinno wpłynąć na większy nabór zawodników  Dla naszego Stowarzyszenia, które istnieje dopiero od czterech lat, znalezienie się w takim gronie to duży sukces i potwierdzenie, że codzienna praca idzie w dobrym kierunku. Otrzymaliśmy kolejny bodziec do dalszego działania. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nasz klub będzie tylko podnosił poziom szkolenia, co przełoży się na harmonijny jego rozwój. – podsumowuje.

Liczę również na to, że sponsorzy dojdą do wniosku, że warto inwestować w projekt, który dobrze funkcjonuje i jest to potwierdzone certyfikatem przyznanym przez PZPN. Tak, jak czynią to firmy, które wspierają nasze stowarzyszenie. Chciałbym im za to gorąco podziękować i powiedzieć, że jest to wyróżnienie również dla nich – dodaje Pluciński.