UKS Dębno na imprezie Pogoni Szczecin i Ekstraklasy SA

20160622_104822W środę, 22 czerwca zawodnicy UKS Dębno wzięli udział w projekcie „Akademie Klasy Ekstra” organizowanym przez Ekstraklasę SA i Pogoń Szczecin. Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Celem wydarzenia była promocja piłki nożnej oraz postaw sportowych wśród dzieci i młodzieży.

W spotkaniu obok UKS Dębno uczestniczyły takie zespoły jak: AP Pogoń Szczecin, Polonia Słubice, Progres Gorzów, AP Pogoń „Bordowi” Szczecin, AP Pogoń „Granatowi” Szczecin, UKS – 4 Kostrzyn oraz AP Reissa Szczecinek.

Na boiskach treningowych Pogoni Szczecin odbyły się rozgrywki prowadzone bez rywalizacji o miejsca. Granie bez liczenia punktów i goli sprawiło wszystkim uczestnikom wiele radości.  Oprócz turnieju przygotowano wiele atrakcji dla młodych adeptów piłki nożnej. – Atmosfera była wspaniała, można było skorzystać z dodatkowych atrakcji w postaci żywych piłkarzyków, zmierzyć siłę strzału na bramkę, celność strzału i podania – opowiada Marek Rawski, trener drużyny UKS Dębno.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy i puchary oraz można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Udział w takim projekcie to duże wyróżnienie dla drużyny UKS Dębno oraz możliwość zdobycia nowych doświadczeń.

20160622_140412

Zespół z UKS Dębno reprezentowali: Filip Wyka, Bartłomiej Frąckowiak, Kacper Chawawko, Aleks Dziechciarz, Seweryn Skrobisz, Adam Pruczkowski, Bartosz Berliński, Jakub Berliński, Oliwier Rozalik, Wojciech Rawski, Patryk Walas, Adam Łojko, Damian Sadło, Filip Gazdyszyn, Szymon Tylman pod opieką Marka Rawskiego.

20160622_140454

Akademie Klasy Ekstra to projekt, który jest wynikiem współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki z Ekstraklasą SA. Celem jest promocja Akademii Piłkarskich przy klubach Ekstraklasy, aby coraz więcej dzieci szkoliło się bezpośrednio w nich.