Zdrowie dzieci – priorytet UKS DĘBNO

Zdrowie naszych zawodników i zawodniczek jest najważniejsze, a od marca do naszej ekipy dołączyły dwie osoby, które potrafią o nie zadbać najlepiej. Witamy w naszych gronie: Lekarza medycyny sportowej Dr Krzysztofa Łukmina oraz mgr. fizjoterapii Weronikę Pożarską.

W naszej szkółce nieustannie rozwijamy się w różnych dziedzinach związanych z prowadzonymi zajęciami. Niestety poza miłymi sukcesami sportowymi oraz rozwojem sportowym naszych zawodników zdarzają się też te mniej przyjemne rzeczy czyli kontuzje i problemy zdrowotne. Jako klub sportowy jesteśmy zobowiązani zgodnie z nowym rozporządzeniem wykonywać badania lekarskie naszych zawodników potwierdzające zdolność do uprawiania sportu. W celu zapewnienia odpowiedniej jakości tych badań oraz komfortu dla zawodników i rodziców podjęliśmy współpracę z lekarzem medycyny sportowej Dr Krzysztofem Łukminem. Doktor będzie odpowiedzialny za kontrolę stanu zdrowia naszych starszych zawodników i zawodniczek uczestniczących w rozgrywkach związkowych od rocznika 2008 (klasa IV szkoły podstawowej) i starszych. Zakres badań wykonywanych przez doktora będzie zgodny z obowiązującymi przepisami. Młodsze dzieci muszą uzyskiwać zaświadczenia od swoich lekarzy rodzinnych, jednak wielkim ułatwieniem jest fakt, iż w tym przypadku będzie trzeba to robić  tylko raz w roku.

Drugim bardzo ważnym partnerem będzie Pani mgr fizjoterapii Weronika Pożarska, która będzie osobą pierwszego kontaktu dla naszych zawodników w razie kontuzji. W przypadku takich sytuacji będzie można udać się na konsultacje w każdy czwartek w godzinach 17:00-18:00 w biurze UKS na boisku przy ul. Daszyńskiego. W czasie tych dyżurów możliwa jest konsultacja fizjoterapeutyczna, a w razie ewentualnego urazu wykonanie drobnych zabiegów (masażu, kinesiotapingu czy ćwiczeń), skierowanie do specjalisty czy na badania diagnostyczne lub dodatkowe zabiegi fizjoterapeutyczne.

 

 

Naszym Przyjaciołom bardzo dziękujemy i witamy w NASZEJ WIELKIEJ społeczności UKS DĘBNO, a zawodnikom życzymy jak najmniej kontaktów z wyżej wymienionymi osobami 🙂

Jest to kolejny krok naprzód w rozwoju naszego KLUBU i niezmiernie miło nam powitać wśród naszej załogi.