SZLACHETNA PACZKA – finał akcji

 

Dobiegł końca finał akcji „Szlachetna Paczka”, w której Uczniowski Klub Sportowy wsparł dwie potrzebujące rodziny. Udało się sprawić, że nadchodzące Święta dla tych ludzi będą wspanialsze – a to wszystko DZIĘKI WAM !

 

 

 

 

 

Gdy wraz z końcem listopada podjęliśmy się zadania i postanowiliśmy, że wesprzemy dwie rodziny z Gminy Dębno nie sądziliśmy, że po dwóch tygodniach przekażemy tak ogromną ilość darów. W pierwszym tygodniu akcji wszystkie dzieci UKS-u(a jest ich około 300) dostały do domu dedykowane ulotki, w których spisane były potrzeby. Na kolejnych treningach rozpoczęła się zbiórka wszystkich rzeczy, które dzieci i rodzice przynosili w torbach, reklamówkach i kartonach. Niektórzy zostawiali swoje dziecko na treningu, a sami jechali do pobliskich marketów, by zrobić zakupy i obładowani zostawiali je na treningach. Następnie wszystkie rzeczy zostały zebrane na halę SP-3 gdzie dzieci z grup 2007 i 2008 na przełomie swoich treningów, wraz z pomocą Trenerów podzieliły i spakowały wszystko w kartony. Z pozyskanych środków oraz przy wsparciu dobrodziei udało zakupić się spalinową piłę motorową do drewna oraz piecyka do gotowania oraz ogrzania domu (westfalka). Duże dziękuje również dla rodziców jednego z naszych MŁODZIKÓW – podarowali oni całego busa drewna.
Finałem akcji było przewiezienie prezentów wraz z wolontariuszkami do rodzin. Uśmiech jaki zagościł na twarzach ludzi potrzebujących jest nie do opisania – była to najlepsza podzięka dla NAS wszystkich, którzy włączyli się w tą wspaniałą akcję i wyrazili chęć niesienie pomocy.

 

W imieniu RODZIN:

! WIELKIE DZIĘKUJEMY !