NIECHORZE 2017 – pierwszy obóz sportowy za nami !

🙂 🙂 🙂

Ośrodek wypoczynkowy ,,Marta” przy ulicy Spokojnej w Niechorzu, gościł przez okres dwóch tygodni młodych adeptów piłki nożnej z Uczniowskiego Klubu Sportowego Dębno. W terminie od 9 do 23 lipca odbyły się dwa turnusy pełne ćwiczeń, przygód i relaksu. Wrażeń było co nie miara, niech usłyszy o tym wiara.

 

 

 

Zapisy i przygotowania do obozu trwały praktycznie od początku roku. W ostatnich dniach przed wyjazdem, udało sie znaleźć jeszcze kilka miejsc i w pierwszym terminie pojechało 36 dzieci z roczników 2007-2008. Poszczególne dni relacjonowane były na profilu Facebookowym i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dla wielu rodziców i dzieci było to nie lada wyzwanie. Debiut w samodzielności okazał się spektakularnym sukcesem jednych i drugich.

W czasie pobytu pilnowana była obozowa dyscyplina. Codzienna poranna gimnastyka, dwie jednostki treningowe to chleb powszedni młodych piłkarzy. Udało się zmierzyć w sparingach, z drużynami Delty Warszawa, Forzy Wrocław oraz MUKS-u Dąbrówka. Na pogłębienie integracji i zżyciem w drużynie, miały wpływ chrzest obozowy ,,Neptunalia” gdzie awansowało sie na Obozowego Szczura, ślubowanie oraz przynależność do jednej z trzech drużyn z własną flagą i nazwą. Zabawa w podchody też ujawniała cechy charakteru, nad którymi nieustannie pracujemy, czyli:

 


Skoncentrowany i inteligentny– zadanie odkodowanie szyfru
Waleczny i współpracujący– zadanie malowanie barw na twarzy takie same dla wszystkich
Szybki i zwinny– zadanie przejście przez labirynt na czas
Mądry i spostrzegawczy – zadanie krzyżówka sprawdzająca wiedzę o obozie trenerach wychowawcach oraz piłkarska
Opanowany i cierpliwy – oddzielić groch od ryżu
Sumienny i dokładny mówić w wielu językach– rysowanie znaków chińskich
Kreatywny i uważny– ułożyć napis UKS Dębno ze znalezionych skarbów natury
Wierny swojej drużynie– puzzle UKS
Cieszyć się że zwycięstwa– wbicie flagi i okrzyk drużyny.

 

 

Był też czas na rozrywkę. Pokaz iluzjonisty, dyskoteka, teatr ubrań, czy też ocena przez trenerów, niczym w telewizyjnym show, świeżo zdobytych umiejętności powodowały wiele uśmiechu i zabawnych komentarzy. A kąpiel w morzu lub ośrodkowym basenie oraz lody i pizza, to cytując klasyka ,, Truskawka na torcie”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi turnus stanowiło 30 chłopców z roczników 2005-2006. Z racji poważniejszego wieku, zadania społeczne były bardziej złożone.

Na początek, w dzień przyjazdu(16.07), ślubowanie wzorowego obozowicza, przyswojenie regulaminu oraz wybory do rady kolonijnej. A od poniedziałku tradycyjna, poranna gimnastyka, śniadanie i Neptunalia. Następnie pełnoprawne Szczury Obozowe zwiedzają Latarnię Morską w Niechorzu(co za widoki i jaka wysokość!). Trening to naturalna kolej rzeczy, po której UKS-owcy zwiedzają miejscowość i powrót do ośrodka na integracje. Tutaj tworzą się grupy z nazwą, flagą i własnym okrzykiem. Rozmowy o swoich cechach charakteru pozwalają się bliżej poznać i zakolegować. W kolejnym dniu, pełnym obozowych obowiązków i zabaw, podczas akcji ,,Pocztówka do Rodziców”, chłopcy mogliby się pochwalić umiejętnością ręcznego prania. Nie robią tego, aby nie zostało to dołożone do ich obowiązków domowych. Środę chłopcy uks-owcy zapamiętają podchodami, które dały dużo radości i zabawy, a także ugruntowały poczucie przynależności do klubu. Sparingi z Sulechowem, karaoke, kalambury, ognisko, taboo i film ,,Power Rangers” na długo pozostaną w pamięci nastolatków. Fizycznym dowodem obecności są dyplomy i medale- najcenniejsza pamiątka pobytu w tym uroczym miejscu.

 

Z pewnością wszyscy chcą powrócić tu w przyszłym roku. Termin 6-22 lipca 2018 roku jest już zarezerwowany dla: UKS Dębno!!!

W stosownym czasie poinformujemy o zapisach i wszystkich szczegółach 🙂