PGNiG Festyn Sportowy UKS-u Dębno

PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze był sponsorem głównym Festynu Sportowego UKS Dębno wieńczącego sezon 2016/2017. Atrakcji było co nie miara i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największy entuzjazm wśród uczestników wzbudziły lody rozdawane na samym końcu imprezy.

  DSC_9577 Ale wróćmy do początku tej wspaniałej imprezy, która odbyła się 17 czerwca na boisku przy ulicy Ignacego Daszyńskiego. Jeszcze przed godziną dziesiątą nastąpiło umiejscowienie na banerze klubowym logotypów firm, które wspierają materialnie działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego Dębno. Andar – Eldar, Balsa, EON, Izmir Kebab, Larix, Mahoń, Nordex-Acciona, PBIAT, Świder, Witkowski oraz Windtel,  to właśnie dzięki tym firmom UKS nabiera  rozmachu. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy również innych do pomagania w rozwoju sportowym dzieci i młodzieży z naszej gminy.

 Po godzinie 10 rozpoczął się turniej piłki nożnej, podczas którego rozegrano mecze towarzyskie z Pogoń Szczecin Football Schools – MORYŃ oraz rozgrywki dzikich drużyn 3 – osobowych w pozostałych rocznikach. W zmiennych warunkach pogodowych młodzi adepci futbolu, wykazywali olbrzymie zaangażowanie w rozgrywane mecze.DSC_9647

Główna część Festynu Sportowego, sponsorowanego przez PGNiG SA w Warszawie Oddział w Zielonej Górze, zaczęła się od godziny 13. Na dzieci czekały liczne atrakcje i konkursy. Z racji sportowego charakteru imprezy premiowana była aktywność. Każdy chętny mógł pobrać kupon, który uzupełniał pieczątkami w różnych konkurencjach. Zebranie ośmiu znaków uprawniało do wybrania kiełbaski lub innej nagrody. Skoki w workach, tor przeszkód, chodzenie na skrzynkach, czy też rzuty piłeczkami do celu były sędziowane i zatwierdzane przez wolontariuszy i trenerów UKS Dębno. Punkt z sikawką wodną był obsługiwany przez profesjonalistów ze Straży Pożarnej. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród chłopców, cieszyło się stanowisko strzeleckie Ligi Obrony Kraju. Dzięki pracy doświadczonych społeczników z tej organizacji, można było bezpiecznie potrenować strzelanie z wiatrówki do tarczy. Natomiast dzięki trenerom sekcji piłkarskiej UKS Dębno, konkurencja Turbokozaka mogła przebiegać sprawnie i szybko. Każdy z roczników startujących w Turbokozaku oraz najlepsi ze strzelectwa, zostali udekorowani medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Tymczasem stoiska z dmuchanymi zamkami oraz wielkimi bańkami mydlanymi pozwalały bardzo świetnie się bawić i relaksować.

Bardzo dużym zainteresowaniem zebranych na Festynie cieszył się mecz Trenerzy kontra Trenowani. Przez większą część meczu przeważały Szczwane Lisy dzięki,  między innymi, nieugiętej postawie bramkarza w osobie wiceprezesa UKS-u, Jarka Berlińskiego. Ale w doliczonym czasie gry, udało się Przyszłości Futbolu wyrównać i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4. Inny przebieg miał długo wyczekiwany mecz Rodzice kontra Dzieci. Dużo radości, ale także ciągły strach nad stanem zdrowia rodziców, towarzyszyły temu spotkaniu. Zabawy było wiele i  o to przede wszystkim chodziło.

DSC_9713Wygrani byli wszyscy obecni tego dnia na boisku. W akompaniamencie muzyki i konferansjera, można było zjeść grillowane: kiełbaski, karkówkę, kaszankę czy też szaszłyk. Ponadto słodkie przekąski, chipsy oraz napoje serwowane w stoisku gastronomicznym cieszyły się dużym wzięciem. Kto nie spróbował owoców w  płynnej czekoladzie, nie dowie się jak smakuje szczęście. Chociaż zawsze ma szansę osiągnąć ten stan. Wystarczy zostać podopiecznym, członkiem wspierającym bądź sponsorem Uczniowskiego Klubu Sportowego Dębno. Do czego  oczywiście mocno zachęcamy!

Przyjemnie siedziało się też pod parasolami i żal było kończyć. Mamy nadzieję, że spotkamy się również w przyszłym roku. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Profesjonalne zdjęcia zostały wykonane przez:

 Foto Usługi

 Barbara Oliwa-Chara

Tel.603 847 201

Zdjęcia można obejrzeć tutaj