Czerwcowe Dni Otwarte w UKS Dębno

DSC_9031Dobiegają końca czerwcowe zajęcia, w ramach Otwartych Dni Uczniowskiego Klubu Sportowego Dębno. Treningi cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, które wcześniej w swoich przedszkolach i szkołach miały okazję spotkać się z trenerami na zajęciach pokazowych.

W dniach 5, 7, 12 i 14 czerwca na boisku przy ulicy Daszyńskiego, odbywały się zajęcia w programie Dni Otwartych UKS Dębno. Dzieci pięcio-, sześcio- i DSC_9167siedmioletnie uczestniczyły w grach i zabawach dostosowanych do etapu rozwoju właściwego do ich wieku. Nad wszystkim czuwały trenerki z doświadczeniem pedagogicznym wczesnoszkolnym, panie Aleksandra Łoszczuk oraz Monika Noga. Z informacji udzielonych przez panią Olę wynika, że zabawy sportowe mają za zadanie stymulować całe ciało. Dużo ćwiczeń koncentruje się na czołganiu, chodzeniu na czworaka, skokach w workach. Element rywalizacji ma delikatny charakter, przez co dzieci odczuwają dużo radości z wykonywanych zadań. Docenianie podjętego wysiłku, ciągła motywacja i uznanie oraz uśmiech ze strony pań trenerek skutkują dużym zaangażowaniem maluchów.

Jak przyznaje Zuzanna Badora, mama 6-letniej Gosi i 10-latka Przemka, UKS wciągnął jej dzieci absolutnie. Mama też jest bardzo zadowolona, gdyż czas spędzany na grach i zabawach na świeżym powietrzu, gwarantuje ich prawidłowy rozwój. Ponadto Gosia z Przemkiem zaciągnęły na treningi swoje koleżanki i kolegów z sąsiedztwa. Przykład ten wskazuje na właściwą realizację wytyczonych sobie przez klub celów: Radości, Przyjaźni, Zabawy, Drużyny. Pani Zuzanna przy okazji może spotkać się i porozmawiać ze znajomymi, których między innymi poznała na treningach dzieci. Mała Gosia natomiast martwi się już, że czeka ją ponad miesięczna przerwa od zajęć.

DSC_9140Chcąc pocieszyć naszą zawodniczkę i zachęcić tych, którzy nie zdążyli na zajęcia otwarte informujemy, że już w sierpniu zaczynamy kolejną rundę Dni Otwartych. Z powodu wymiany murawy na boisku głównym oraz budowy Orlika, trenować będziemy na pięknej trawie pomiędzy jeziorem Lipowo a ulicą Grunwaldzką(teren po byłym amfiteatrze). O terminach spotkań będziemy Państwa informować za pośrednictwem naszej strony internetowej i profilu na Facebooku. Już teraz serdecznie zapraszamy!!!

Zdjęcia można obejrzeć tutaj