Szczypiornistki UKS Dębno ze sportową wizytą w Szczecinie

Dzień 07 czerwca 2017 roku dla wielu dziewcząt, zrzeszonych w sekcji piłki ręcznej UKS Dębno, był bardzo wyjątkowy. Podopieczne trenera Tomasza Zięciaka oraz jego asystentki Aleksandry Bochuty, pojechały bowiem do stolicy naszego województwa, aby rywalizować ze swoimi rówieśniczkami z roczników 2007 i 2008. Prawie trzydziestka dziewczyn, trenujących od stycznia tego roku piłkę  ręczną, miała okazje odwiedzić Szkołę Podstawową nr 23 w Szczecinie. Na zaproszenie wysłane przez byłą zawodniczkę Pogoni Szczecin, a obecnie trenerkę, panią Agnieszkę Biernacką, klub odpowiedział z entuzjazmem. Motto wzięte od patrona szkoły Mariusza Zaruskiego, doskonale również nadaje się do misji Uczniowskiego Klubu Sportowego Dębno.„Ażeby się stali twardzi jak granit, a dusze mieli czyste i głębokie jak morze…”

12Same zawody przebiegały pod dyktando pogody. Część odbywała się na orliku, podczas deszczu natomiast w sali sportowej. Kozłowanie, rzuty do celu i gra w zbijaka, pokazały wysoką sprawność motoryczno -koordynacyjną naszych zawodniczek. Jest to dobry prognostyk na przyszłość. Niewiele klubów, a nawet szkół może poszczycić się drużyną piłkarek ręcznych w tak młodym wieku. Dla zmotywowania wszystkich zawodniczek do dalszych starań w tej dziedzinie sportu rozdano pamiątkowe medale. Dla sześciu najlepszych wręczono koszulki.

Dopełnieniem sportowej przygody była wizyta w Mc Donald’s, w drodze powrotnej. Dziewczęta bardzo szczęśliwe i zmęczone wróciły do Dębna około godziny szesnastej. Całość  poniesionych przez klub kosztów pokryto z budżetu UKS Dębno.

Zdjęcia można obejrzeć: Tutaj